Přírodní kolagen produktů CollaDog PREMIUM pochází z hluboké vnitřní vrstvy hovězí kůže. Tato vrstva se nazývá DERMIS a na rozdíl od svrchní vrstvy EPIDERMIS (odkud pochází tradiční surová kůže) je tato měkká vrstva pružnější a daleko stravitelnější.

Hlavními stavebními složkami vrstvy DERMIS jsou kolagen, elastin a pojivová vlákna, která jsou obklopena gelovitou hmotou s obsahem kyseliny hyaluronové.

Pro výrobu CollaDog produktů řady PREMIUM je kolagenová vrstva získávána z hovězích kůží seřezáváním od svrchní a spodní vrstvy, následně je ručně tvarována a po dobu několika týdnů pozvolna sušena vzduchem. Celý proces probíhá při zachování všech hygienických podmínek. Poté je výsledný produkt bez dalších úprav, či dochucování, zabalen. Jde tedy o prvotřídní, ručně vyráběný, 100% přírodní produkt.

Výrobek si díky tomu zachovává svůj tvar a strukturu po celou dobu (nedochází k jeho měknutí ani při skladování mimo obal), dokud ho neposkytnete Vašemu psímu mazlíčkovi jako pamlsek mezi jídly nebo jako odměnu. Až působením slin dochází k postupné rehydrataci a zvláčnění produktu, pes ho může bez problémů trhat, žvýkat či polykat.

Při intenzívním žvýkání navíc dochází k výraznému, abrazivnímu působení hmoty výrobku na celý povrch zubů a tím k odstraňování zubního plaku.

Kolagen se lehce vstřebává a nepůsobí zažívací potíže, což může někdy nastat u výrobků ze surové kůže.

Tato pochoutka s velmi nízkým obsahem tuku a vysokým obsahem bílkovin pomáhá psům udržet si „zdravou linii“.

Hovězí kolagenové produkty CollaDog jsou nabité bílkovinami (min. 80%), které pomáhají zdravému trávení, zklidnění gastrointestinálních problémů, při vývoji svalů a regeneraci tkání. Jsou vhodné pro všechny věkové i velikostní kategorie psů.

Kolagenové produkty CollaDog jsou také velmi dobrým pomocníkem proti nudě. Jsou bez zápachu a mají přirozeně lahodnou chuť, která láká i ty nejvybíravější psy. Vzhledem k typu zdrojového materiálu nemůže dojít k předávkování.

Potřebujete další informace k produktům CollaDog? Kontaktujte nás.